METODY

Terapia manualna to metoda fizjoterapeutyczna, która zajmuje się leczeniem dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego, oparta na rzetelnym wywiadzie i stosowaniu różnych metod leczenia, w tym technik manualnych i ćwiczeń leczniczych. Poniższe techniki zostają indywidualnie dostosowane podczas wywiadu w trakcie pierwszej wizyty.

FDM(Fascial Distortion Model)

Metoda, w której objawy w połączeniu z mową pacjenta  umożliwiają diagnozę jednego lub kilku z sześciu zniekształceń powięzi. Technika sprawdza się najlepiej przy bólach występujących w obrębie układu ruchu, głównie przy skręceniach, naciągnięciach itp. Terapia FDM została stworzona przez amerykańskiego osteopatę i lekarza medycyny ratunkowej dr Stephena Typaldos’a.

Pinopresura

Metoda stworzona przez lek.med. Radosława Składowskiego, łącząca w sobie techniki terapeutyczne z medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. Model postępowania zawiera techniki pochodzące z akupunktury, terapii manualnej, refleksoterapii, terapii narzędziowej, suchego igłowania oraz technik masażu. Wymienione elementy tworzą kompleksową metodę leczenia w stanach przewlekłych, ostrych, a także w neurologii. Pinopresura wpływa na odreagowanie psychologiczne i nerwowe.

PNF

Inaczej proprioceptywne torowanie(ułatwianie) nerwowo-mięśniowe. Jest to kompleksowy system neurofizjologiczny opierający się na niewykorzystanych potencjałach u człowieka(również u osób chorych). Terapia PNF polega na indywidualnych ćwiczeniach z terapeutą, które wykorzystują m.in. stymulacje: dotykową, słuchową oraz wzrokową.

Kinesiology Taping

Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych części ciała plastrami o wysokiej elastyczności. Jest jedną z metod tapingu, która wykorzystuje techniki m.in. mięśniową, powięziową oraz limfatyczną.

Mięśniowo-powięziowa terapia punktów spustowych

Metoda, która wykorzystuje różne formy ucisku w miejscach zlokalizowanych w tkance mięśniowej. Celem terapii jest szybkie złagodzenie bólu oraz poprawa zaburzonych wzorców ruchowych.

Masaż tkanek głębokich

Metoda skierowana na przywrócenie równowagi w głębiej położonych warstwach tkanki łącznej oraz w mięśniach. Celem terapii jest zlokalizowanie nieprawidłowych napięć oraz przywrócenie tkankom m.in. prawidłowej sprężystości, elastyczności oraz przesuwalności.

Masaż klasyczny

Forma masażu skierowana na normalizację napięć oraz na szybszą regenerację tkanek miękkich w obrębie całego ciała lub wybranej części ciała.

Masaż sportowy

Metoda masażu, która polega na intensywnym oddziaływaniu na tkankę mięśniową. Technika ta ukierunkowana jest na szybką regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym. Masaż sportowy stanowi formę odnowy biologicznej oraz stosowany jest w okresie przygotowawczym zawodnika.